UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

header1

header

plenderu

STOPKA

W niedzielę 21.07.2019 r. w Złotowie odbył się Gminny Festyn Sportowy z udziałem Rad Sołeckich. Do sportowej rywalizacji przystąpiło sześć reprezentacji sołectw z terenu Gminy Lubawa.

 


Celem imprezy była integracja i aktywizacja społeczności poszczególnych sołectw, zwiększenie aktywności mieszkańców Gminy Lubawa, podniesienie sprawności fizycznej oraz wyłonienie najlepszego sportowo sołectwa Gminy Lubawa.


Głównym organizatorem zawodów było Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Lubawie, współorganizatorami Gmina Wiejska Lubawa, Rada Sołecka w Złotowie, Szkoła Podstawowa w Złotowie, Jednostka OSP w Złotowie, Koło LZS LIDER Złotowo oraz Lokalna Grupa Działania „Ziemia Lubawska”.


Otwarcia zawodów dokonali – Łukasz Berent – Przewodniczący GZ LZS w Lubawie oraz Marian Deka – Z-ca Przewodniczącego GZ LZS w Lubawie.

 


Medaliści poszczególnych konkurencji:

Rzut lotką do tarczy:
1. Wiśniewska Danuta – Szczepankowo
2. Kowalkowski Jan – Prątnica
3. Wandzlewicz Sylwia – Łążyn

Mężczyzna też potrafi:
1. Uzarski Michał – Rumienica
2. Depczyński Zbigniew – Złotowo
3. Laskowski Mateusz – Szczepankowo

Rzut lotką do tarczy + strzał na bramkę
1. Bilicka Monika – Łążyn
2. Dąbrowska Monika – Prątnica
3. Dybich Patrycja – Rumienica

Kobieta też potrafi:
1. Siemińska Katarzyna – Mortęgi
2. Rytlewska Zuzanna – Łążyn
3. Andruszkiewicz Bernadeta – Złotowo

Bieg na nartach:
1. Złotowo
2. Prątnica
3. Łążyn

Wyciskanie odważnika 17,5 kg:
1. Łożyński Krystian – Mortęgi
2. Patalon Marcin – Szczepankowo
3. Czyżak Paweł – Prątnica

Konkurencja rodzinna:
1. Filip, Magda i Paweł Grabkowscy – Szczepankowo
2. Kuba, Izabela i Łukasz Przyborowscy – Łążyn
3. Dawid, Sylwia i Paweł Strużyńscy – Mortęgi

Picie mleka przez słomkę na czas:
1. Jaskulska Anna, Zabłotny Igor – Mortęgi
2. Baczewska Barbara, Dąbrowski Sławomir – Prątnica
3. Walewska Justyna, Babalski Wojciech – Łążyn

Rzut gumaczem:
1. Dybich Sławomir – Rumienica
2. Rytlewski Mateusz – Łążyn
3. Wiśniewski Bartek – Szczepankowo

Punktacja generalna:
1. Sołectwo Łążyn – 194 punkty
2. Sołectwo Szczepankowo – 178 punktów
3. Sołectwo Złotowo – 177 punktów
4. Sołectwo Prątnica – 176 punktów
5. Sołectwo Mortęgi – 171 punktów
6. Sołectwo Rumienica – 165 punktów


Podsumowania zawodów dokonali – Tomasz Ewertowski – Wójt Gminy Lubawa oraz Justyna Kwiatkowska – Dyrektor SP Złotowo.


W celu sprawnego przeprowadzenia zawodów powołana była Komisja Sędziowska w składzie: Marian Deka (spiker), Teresa Deka, Łukasz Berent, Mirosław Tomaszewski, Damian Klinicki, Roman Szymański, Andrzej Szymański, Szymon Śliwiński oraz Rafał Laskowski.


Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy, zawodnicy z miejsc I – III w poszczególnych konkurencjach medale. Sołectwa z miejsc I – III w punktacji generalnej dodatkowo nagrody rzeczowe zakupione ze środków Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Lubawska”.


Dla każdego zawodnika przygotowany był posiłek z grilla. Klub „Senior+” w Złotowie przygotował kawiarenkę dla wszystkich chętnych.


Impreza została sfinansowana ze środków Gminy Lubawa w ramach realizacji zadania publicznego pod tytułem: ZAPEWNIENIE AKTYWNEGO SPOSOBU SPĘDZENIA WOLNEGO CZASU MIESZKAŃCOM GMINY LUBAWA POPRZEZ POWIERZENIE ORGANIZACJI IMPREZ SPORTOWYCH.

Ranking: B-klasa

Ranking: C-klasa

Ranking: Halowy Turniej Piłki Nożnej

# Zespół MP PTS
1 AVISTA Łążyn I 15 41
2 LIDER Złotowo 15 40
3 AROnet Kazanice 15 34
4 Fijewo I 15 32
5 MAKRODACH Rumienica I 15 29

Ranking: III Liga Tenisa Stołowego

  logo_UGL    logo_GOPS    radzi-gol