W dniu 17 grudnia 2012 r. (poniedziałek) w Sali sesyjnej Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego przy ul. Emilii Plater 1 odbyło się posiedzenie Plenarnego Zebrania Rady WMZ LZS. Głównym punktem zebrania było podsumowanie działalności Zrzeszenia LZS na Warmii i Mazurach w roku 2012 i przy okazji wręczenie nagród dla wyróżniających się gmin, klubów sportowych oraz działaczy sportowych.

W posiedzeniu udział wzięli m.in. senator RP Marek Konopka - przewodniczący WMZ LZS, przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego Julian Osiecki, dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Alicja Rutecka, przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Wacław Wasiela , burmistrzowie i wójtowie, oraz działacze i trenerzy zrzeszenia w LZS.

Na posiedzeniu nie mogło zabraknąć również przedstawicieli naszego regionu. W poniedziałkowe popołudnie do Olsztyna wybrali się: Wójt Gminy Lubawa Tomasz Ewertowski, Z-ca przewodniczącego ds. organizacyjnych Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS Benedykt Czarnecki oraz Członek Rady Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS Łukasz Berent.

Po przedstawieniu sprawozdania, przez sekretarza WMZ LZS Marka Jaczuna, ogłoszono wyniki i wręczono nagrody przedstawicielom 10 gmin, które wniosły największy wkład w rozwój kultury fizycznej w naszym województwie i znalazły się w czołówce współzawodnictwa w 2012 r. Poniżej prezentujemy kolejność:

I miejsce - Gmina Iława

II miejsce - Gmina Lubawa

III miejsce - Gmina Ostróda

IV miejsce - Gmina Iłowo-Osada

V miejsce - Gmina Morąg

VI miejsce - Gmina Biskupiec

VII miejsce - Gmina Lidzbark Warmiński

VIII miejsce - Gmina Świątki

IX miejsce - Gmina Reszel

X miejsce - Gmina Purda

Wręczono również odznaczenia działaczom, trenerom oraz samorządowcom:

Działacze:

Waldemar Cieśluk, Bolesław Jurczak, Wacław Wasiela, Mieczysław Rosicki, Benedykt Czarnecki, Ryszard Żyżniewski,

Trenerzy:

Zdzisław Trojga, Ryszard Nowicki, Bronisław Jurewicz, Mariusz Matławski, Zdzisław Hryniewski, Tadeusz Czyczel, Janusz Paziewski

Samorządowcy

Krzysztof Harmaciński, Janusz Sypiański, Antoni Polkowski, Jan Przyborski, Tomasz Ewertowski, Gustaw Marek Brzezin

Na zakończenie posiedzenia przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS Marek Konopka złożył wszystkim przybyłym życzenia radości i pokoju oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2013 roku.

Materiał: LZS

Foty: LZS, Waldemar Cieśluk