Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie informuje, iż dnia 27.11.2012 r. początek godzina 10:00 w Hali Sportowej w Złotowie odbędzie się runda eliminacyjna Mistrzostw Województwa WMZ LZS Gminnych Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców 2012. W turnieju dziewcząt rozegrane zostanie jedno spotkanie pomiędzy zawodniczkami ze Szkoły Podstawowej w Złotowie oraz Szkoły Podstawowej w Lubawie. W rozgrywkach chłopców wystąpią trzy zespoły: Szkoła Podstawowa z Byszwałdu, Szkoła Podstawowa z Lubawy oraz Szkoła Podstawowa z Morąga. Tylko zwycięscy awansują do ścisłego finału.

Dzień później, tj. dnia 28.11.2012 r., na tym samym etapie rozgrywek rozegrane zostaną turnieje w kategorii szkół gimnazjalnych. Rozgrywki dziewcząt odbędą na Hali Sportowej w Rożentalu, początek godzina 10:30. W zawodach wezmą udział dziewczęta z Zespołu Szkół w Prątnicy, Narzymia, Iłowa-Osady oraz Miasta Lubawa. Z kolei eliminacje chłopców zostaną rozegrane w Hali Sportowej przy Gimnazjum im. Biskupów Chełmińskich w Lubawie. Start godzina 10:00. Wystąpią w nich przedstawiciele Zespołu Szkół w Prątnicy, Narzymiu, Iłowo-Osady, Miasta Lubawa Gimnazjum w Morągu oraz Gimnazjum w Rybnie. Do ścisłego finału awansują po dwie najlepsze drużyny.