Do kolejnej fazy Mistrzostw Województwa LZS w Halowej Piłce Nożnej awansowały obydwie ekipy reprezentujące Gminę Lubawa.

Drużyna LZS Rumienica zajęła II miejsce w VIII grupie eliminacyjnej do Mistrzostw Województwa WMZ LZS w halowej piłce nożnej mężczyzn 2014. Uzyskana lokata pozwoli na awans zespołu do kolejnej fazy turnieju.

VIII grupa eliminacyjna została rozegrana w dniu 02.03.2014 r. w Hali OSIR w Rybnie.

Wyniki zespołu z Rumienicy:

LZS Rumienica - KS Tyrowo 1-2

LZS Rumienica - ZS Rybno 1-0

LZS Rumienica - Gmina Działdowo II 4-2

(na zawody nie stawiły się dwie ekipy - LZS Iłowo Wieś oraz ZSR Ostróda)

Mistrz Gminnej Halówki LZS CONSTRACT ORZEŁ Grabowo swoje eliminacje rozgrywał w Hali Sportowej w Wikielcu w dniu 09.03.2014 r.

W IX grupie eliminacyjnej zespół z Grabowa również zajął drugie miejsce i wywalczył awans do kolejnej fazy turnieju.

Wyniki zespołu z Grabowa:

LZS Grabowo – OSA Ząbrowo 3-2

LZS Grabowo – Turznica 0-2

LZS Grabowo – CZARNI Rudzienice 2-0

LZS Grabowo – Gietrzwałd 4-3

Półfinał turnieju zostanie rozegrany w dniu 16.03.2014 r. Wystąpią w nim po 2 najlepsze drużyny z trzech grup eliminacyjnych (VII, VIII oraz IX). Do ścisłego finału awansują zespoły z miejsc I – II.