W dniu 07.10.2012 r. na strzelnicy w Purdzie przy Boisku Piłkarskim odbyły się III Drużynowe Mistrzostwa Województwa Zrzeszenie LZS w strzelaniu z broni pneumatycznej. Nie zabrakło tam także  reprezentantów gminy Lubawa, która w tegorocznych zawodach wystawiła dwie trzyosobowe ekipy (jeden zawodnik strzelał z pistoletu, dwie pozostałe osoby z karabinka pneumatycznego). Organizatorami turnieju byli: Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie LZS, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Urząd Gminy Purda.

Wyniki klasyfikacji drużynowej:

I miejsce - Gmina Iława

II miejsce - Gmina Świątki

III miejsce - Gmina Purda

IV miejsce - Gmina Lubawa II (skład: Berent Łukasz, Laskowski Rafał, Kamiński Patryk)

V miejsce - Gmina Mrągowo

VI miejsce - Urząd Gminy Purda

Druga drużyna z terenu gminy Lubawa uplasowała się poza pierwszą szóstką. Zawodnicy wszystkich drużyn otrzymali ciepłe posiłki. Pierwsze sześć drużyn otrzymało pamiątkowe puchary, trzy najlepsze kobiety oraz trzech najlepszych mężczyzn otrzymali pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe. Wręczenia wyróżnień dokonał zastępca wójta Gminy Purda Czarnota Waldemar, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Purda Chrostkowska Teresa, wiceprzewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS Czarnecki Benedykt, sekretarz Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS Jaczun Marek oraz Ryszard Żyźniewski - organizator sportu na terenie gminy Purda. W zawodach startowało trzynaście zespołów.