Herb Gmina Lubawa            Logo GZ LZS

W sobotę 09 marca 2019 r. w Hali Sportowej w Rożentalu rozegrano eliminacje rejonowe Mistrzostw Województwa WMZ LZS w halowej piłce nożnej mężczyzn 2019. W zawodach udział wzięły cztery drużyny (nie dotarła ekipa z Gminy Rybno), które rozegrały ze sobą spotkania w systemie „każda z każdą” 2x7 min.

Góra Idzbark – Gmina Działdowo 3:1 (0:1)

LZS CZARNI Rudzienice – LZS AVISTA Łążyn 2:3 (1:2)

Góra Idzbark – LZS CZARNI Rudzienice 3:5 (1:2)

Gmina Działdowo – LZS AVISTA Łążyn 0:5 (0:2)

Góra Idzbark – LZS AVISTA Łążyn 1:7 (1:2)

LZS CZARNI Rudzienice – Gmina Działdowo 2:2 (1:1)

I LZS AVISTA Łążyn (Gmina Lubawa) 9 pkt. bramki 15:3

II LZS CZARNI Rudzienice (Gmina Iława) 4 pkt. bramki 9:8

III Góra Idzbark (Gmina Ostróda) 3 pkt. bramki 7:13

IV Gmina Działdowo 1 pkt. bramki 3:10

LZS AVISTA Łążyn (Gmina Lubawa) oraz LZS CZARNI Rudzienice (Gmina Iława) awansowały do półfinału wojewódzkiego.

Kapitanowie drużyn otrzymali pamiątkowe puchary, zawodnicy zespołów z miejsc I – III medale. Wręczenia nagród dokonali Łukasz Berent – Przewodniczący GZ LZS w Lubawie, Benedykt Czarnecki – Z-ca Przewodniczącego GZ LZS w Lubawie oraz członkowie OSP Rożental.

Organizator dziękuje członkom OSP Rożental za zapewnienie opieki medycznej podczas zawodów.

Impreza została sfinansowana ze środków Gminy Lubawa w ramach realizacji  zadania publicznego pod tytułem: ZAPEWNIENIE AKTYWNEGO SPOSOBU SPĘDZENIA WOLNEGO CZASU MIESZKAŃCOM GMINY LUBAWA POPRZEZ POWIERZENIE ORGANIZACJI IMPREZ SPORTOWYCH.

------------------------------------------------------------------------------------

W grupie III o awans do półfinału rywalizował LZS LIDER Złotowo, który ostatecznie uplasował się na II pozycji dającej przepustkę do półfinału wojewódzkiego.