podst-dziew3(na zdjęciu zespół SP Prątnica wraz z opiekunem Dariuszem Liberackim, foto e-lubawa.)

W środę (tj. 27 maja 2015) na boisku sportowym przy Zespole Szkół w Prątnicy odbył się, organizowany już od kilku lat przez Zespół Szkół w Prątnicy oraz Gminny Szkoly Związek Sportowy, turniej piłki nożnej dziewcząt szkół podstawowych Prątnica CUP 2015.

W zawodach udział wzięły reprezentacje siedmiu Szkół Podstawowych z terenu Gminy Lubawa (w turnieju nie wystartowały ekipy z SP Kazanice oraz SP Rumienica.

Wyniki turnieju:

V - SP Rożental
VI - SP Grabowo-Wałdyki
VII - SP Tuszewo

Drużyna dziewcząt z SP Prątnica będzie reprezentować Gminę Lubawa w eliminacjach rejonowych Wojewódzkiego Turnieju LZS w piłce nożnej dziewcząt "Mała Piłkarska Kadra Czeka 2015". Turniej odbędzie się 15 czerwca 2015 r. na boisku Orlik w Starym Dłutowie (Gmina Lidzbark Welski). Podopieczne Pana Dariusza Liberackiego rywalizować będą z przedstawicielami Gminy Lidzbark Welski, Działdowo, Rybno, Iłowo-Osada oraz Iława. Do ścisłego finału awansują dwie pierwsze drużyny.