(pamiątkowe zdjęcie uczestników eliminacji rejonowych, foto Mariusz Ruczyński)

W czwartek (09 czerwca) na boisku ORLIK w Morągu odbyła się runda eliminacyjna Wojewódzkiego Turnieju LZS w piłce nożnej chłopców „Mała Piłkarska Kadra Czeka 2016” Rocznik 2003 i młodsi. W zawodach udział wzięły cztery drużyny – Gmina Morąg, Gmina Ostróda, GKS LZS Wikielec oraz SP Sampława (Gmina Lubawa).

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sampławie rozpoczęli turniej od bardzo wysokiej wygranej z Gminą Ostróda 8:1. W kolejnych spotkaniach musieli jednak uznać wyższość rywali i przegrali z Gminą Morąg 2:1 oraz GKS LZS Wikielec 8:4.

Do Finału Wojewódzkiego awansowały dwie pierwsze drużyny.

Kolejność końcowa

1. GKS LZS Wikielec

2. Gmina Morąg

3. Gmina Lubawa (SP Sampława)

4. Gmina Ostróda

Skład drużyny:
Wiktor Ligman, Adam Ewertowski, Grzegorz Ewertowski, Paweł Rudnik, Jakub Majewski, Patryk Bagiński, Paweł Dreszler (Sp Grabowo - Wałdyki), Jakub Kamiński (SP Grabowo-Wałdyki), Jakub Rafiński (SP Grabowo - Wałdyki), Miłosz Rykaczewski (SP Grabowo-Wałdyki). Opiekun drużyny Mariusz Ruczyński.