Logo LZS RGB

Dobiegają końca rozgrywki piłki nożnej w sezonie 2015/2016. Ostatnie spotkanie rozegrają w sobotę zawodnicy AVISTY Łążyn, dwukrotnie o punkty powalczą jeszcze piłkarze LIDERA Złotowo. W najbliższą niedzielę możemy poznać Mistrza Gminnej C-klasy.

A-klasa

Zawodnicy LIDERA Złotowo w dwóch ostatnich kolejkach sezonu podejmą dwóch kandydatów do awansu. W najbliższą sobotę na wyjeździe rywalizować będą z KS ZAMEK Kurzętnik. Jesienią górą byli obecni v-ce liderzy tabeli, którzy pokonali podopiecznych Pawła Jurkiewicza 3:0.

Jak dobrze wiemy LIDER z jesieni i LIDER z wiosny to mimo tylko dwóch wzmocnień personalnych dwie zupełnie inne drużyny. Jesienią zawodnicy ze Złotowa zdobyli zaledwie 6 pkt. wiosną już 21 pkt. i patrząc tylko i wyłącznie na postawę w rundzie rewanżowej na czele tabeli byliby piłkarze KS Mroczno z 23 oczkami, tuż za nimi ZAMEK Kurzętnik oraz LIDER Złotowo (po 21 punktów).

B-klasa

W rozgrywkach B-klasy znamy już Mistrza (ITR JEZIORAK Iława) i V-ce Mistrza Ligi (KS WICHER Gwiździny). Pewnym jest także, że na najniższym stopniu podium znajdzie się reprezentant Gminy Lubawa. Wszystko zależeć będzie od ostatniego spotkania AVISTY Łążyn.

W sobotę w Łążynie rywalem AVISTY będzie ITR JEZIORAK Iława. Zwycięstwo reprezentantów Gminy Lubawa zapewni im trzecią lokatę. W przypadku remisu lub porażki trzecią siłą B-klasy w sezonie 2015/2016 zostanie JORDAN Kazanice, który w ostatniej kolejce pauzuje.

C-klasa

W Gminnej Lidze C-klasa w niedzielę Mistrzostwo, po raz 5 z rzędu, mogą zapewnić sobie zawodnicy ZUH ANDRZEJ Zadroga.

Rozpiska spotkań:

11 czerwca, 16:00 – LZS AVISTA Łążyn – ITR JEZIORAK Iława