ad030e5df68ed27f16012a92924ba1543ceb1a(W rundzie jesiennej JORDAN przegrał z JEZIORAKIEM 3:0, szansa do rewanżu w sobotę, foto - Jolanta Kliniewska)

Powoli finiszują wszystkie rozgrywki piłki nożnej na Warmii i Mazurach. Ostatnie spotkanie w sezonie 2015/2016 rozegra w sobotę JORDAN. Dwa spotkania ma przed sobą AVISTA, trzy LIDER. Wszystkie wcześniej wspomniane drużyny rozegrają w tej kolejce mecze z sąsiadami w ligowej tabeli.

A-klasa

Mimo świetnej postawy i zwycięstwa w XIX kolejce z LKS Tyrowo 3:1 w dalszym ciągu pewnymi utrzymaniu nie mogą być zawodnicy LIDERA Złotowo. Przed podopiecznymi trenera Pawła Jurkiewicza arcyważny mecz. W niedzielę o 13:00 w Złotowie dojdzie do pojedynku LIDER – PŁOMIEŃ Turznica. Zwycięstwo LIDERA przybliży ich do utrzymania w A-klasie.

B-klasa

Ostatnie spotkanie w sezonie 2015/2016 rozegrają zawodnicy JORDANA Kazanice. Na stadionie miejskim w Iławie zmierzą się z ITR JEZIORAK Iława. Gospodarze kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa i to oni będą zdecydowanym faworytem spotkania (w rundzie wiosennej wygrali wszystkie spotkania – bilans bramkowy 40:0). W I rundzie w Kazanicach JEZIORAK wygrał 3:0. Szansa na rewanż w sobotę.

Równolegle do meczu w Iławie toczyć się będzie konfrontacja obecnie III z IV siłą B-klasy. W Gwiździnach miejscowy WICHER podejmować będzie AVISTĘ Łążyn. Obydwie ekipy zgromadziły do tej pory po 27 punktów i w dalszym ciągu liczą się walce o v-ce mistrzostwo ligi. Jesienią w Parku w Fijewie padł remis 3:3 (bramki Łukasz Junkier 47’, 77’ oraz Marek Wierzbowski 62’).

C-klasa

W Gminnej C-klasie najciekawiej powinno być w Prątnicy, gdzie V-ce lider tabeli LZS PRĄTNICZANKA Prątnica podejmie trzecią siłę ligi LZS TORPEDA Rożental.

Rozpiska spotkań:

04 czerwca, 17:00 – ITR JEZIORAK Iława – LZS JORDAN Kazanice