(zdjęcie z meczu LIDER - PŁOMIEŃ, foto e-lubawa)

Po ostatnim nienajlepszym weekendzie naszych zespołów w rozgrywkach WMZPN w sobotę i niedzielę kolejna seria. Poprzeczka wędruje jeszcze wyżej i o punkty może być ciężko ale mamy nadzieję, że ambicją i wolą walki uda się zainkasować wszystkim zespołom oczka to tabeli. W C-klasie najciekawiej powinno być w Rożentalu, gdzie TORPEDA zmierzy się z liderem tabeli PRĄTNICZANKĄ Prątnica.

A-klasa

Nasz jedyny przedstawiciel w A-klasie wybiera się do Turznicy na mecz z PŁOMIENIEM. Obie ekipy znają się bardzo dobrze gdyż jeszcze w poprzednim sezonie razem rywalizowali na szczeblu B-klasy. W obydwu spotkaniach górą byli reprezentanci Gminy Ostróda. W rundzie jesiennej pokonali LIDERA 1:0, z kolei na wiosnę w Złotowie 3:1 (bramkę dla Złotowa strzelił Mateusz Kruszewski – 38’).

Pary IX kolejki A-klasy

KS ZAMEK Kurzętnik – LZS NOVOPLAST Mszanowo (sobota, 15:30)

KS Mroczno – LZS OSA Ząbrowo (sobota, 16:00)

LKS Tyrowo – GKS LZS II Wikielec (niedziela,14:00)

LKS PŁOMIEŃ Turznica – LZS LIDER Złotowo (niedziela, 14:00)

KS GMINA Kozłowo – GKS OSSA Biskupiec (niedziela, 14:00)

KS ISKRA Narzym – UKS ORZEŁ Ulnowo (niedziela, 15:00)

B-klasa

Po niespodziewanej porażce z ISKRĄ Smykówko w ubiegłej kolejce zawodnicy AVISTY Łążyn zmierzą się z będącą na fali ekipą WICHRU Gwiździny. Biorąc pod uwagę ubiegły sezon faworytem wydawać by się mogli podopieczni Łukasza Rubalewskiego, którzy w poprzednich rozgrywkach dwukrotnie schodzili z boiska jako zwycięzcy. W Gwiździnach, po bramkarz Łukasza Rubalewskiego (33’) oraz Patryka Kempkowskiego (63’) wygrali 2:0. W Parku w Fijewie wygrana była jeszcze bardziej okazała gdy po trafieniach Damiana Golder (18’), Karola Żuchowskiego (22’), Łukasza Junkier (58’) oraz Rafała Rynkowskiego (90’) wygrali 4:0. W tych rozgrywkach lepsze wrażanie robią jednak zawodnicy Dariusza Urbańskiego i o punkty będzie niezwykle ciężko.

Jeszcze trudniejsze zadanie czeka JORDAN Kazanice, który na własnym boisku zmierzy się ze zdecydowanym liderem tabeli oraz głównym faworytem do awansu ITR JEZIORAK Iława. Jednak jak pokazał poprzedni sezon o punkty powalczyć można z każdym. Pierwszy w historii mecz Kazanice – Iława odbył się 08 listopada poprzedniego roku w Kazanicach i zakończył się zwycięstwem przyjezdnych 2:1 (do przerwy prowadził JORDAN 1:0 – bramka Krystian Opałka 12’). W rewanżu padł remis 3:3 (bramki: Krystian Opałka 20’, Dawid Cyrankowski 65’ oraz Bartosz Modrzewski 87’)

Pary VIII kolejki B-klasy

LZS AVISTA Łążyn – KS WICHER Gwiździny (sobota, 15:30)

UKS ŻAK Jamielnik – GKS MEWA Smykowo (niedziela, 13:00)

GKS ISKRA Smykówko – GKS LZS Szymbark (niedziela, 14:00)

LZS JORDAN Kazanice – ITR JEZIORAK Iława (niedziela, 14:00)

C-klasa

Po zeszłotygodniowej porażce ZUH ANDRZEJ Zadroga na fotelu lidera zasiedli piłkarze z Prątnicy. O utrzymanie pozycji może być jednak ciężko, gdyż w najciekawiej zapowiadającym się meczu udają się oni do Rożentala.

Pary IV kolejki C-klasy

LZS CONSTRACT ORZEŁ Grabowo – LZS ORZEŁ Mortęgi (niedziela, 12:00)

LZS Łążek – ZUH ANDRZEJ Zadroga (niedziela, 14:00 – boisko w Sampławie)

LZS TORPEDA Rożental – LZS PRĄTNICZANKA Prątnica (niedziela, 14:30)

Sportowych emocji nie powinno zabraknąć na żadnym z w/w spotkań. Serdecznie zapraszamy do kibicowania swoim ulubionym ekipom.