Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie, dzięki środkom pozyskanym w ramach programu „Działaj Lokalnie VII", który jest organizowany przez Stowarzyszenie Przystań we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce, zorganizowało wycieczkę do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego Wybrzeża. Wyjazd odbył się dnia 29.09.2012 r. a brała w nim udział 25 osobowa grupa złożona z dzieci i młodzieży w wieku od 13 do 21 lat z terenu gminy Lubawa oraz 5 opiekunów.

Gdańskie ZOO jest obecnie największym ogrodem zoologicznym w Polsce. To jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc rekreacji i edukacji na Wybrzeżu. Uczestniczy wycieczki podczas zwiedzania ZOO zobaczyli m. in. żyrafy, słonie, wielbłądy, węże, krokodyle, foki, pingwiny, małpy, tygrysy, niedźwiedzie różnego rodzaju ptaki.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie PGE Areny Gdańsk. Głównym użytkownikiem stadionu jest klub piłkarski LECHIA Gdańsk. Stadion został oddany do użytku 19 lipca 2011 r. Pojemność stadionu wynosi 43615 miejsc. Pierwszym międzynarodowym meczem na PGE ARENA Gdańsk było spotkanie pomiędzy drużynami Polski i Niemiec, zakończone wynikiem 2:2. Po stadionie uczestników wycieczki oprowadzała pani przewodnik. Pokazała ona m.in. szatnię drużyny gości, miejsce do rozgrzewki, loże VIP, miejsca dla zawodników rezerwowych, miejsce dla komentatorów i wiele innych ciekawych zakątków tego pięknego stadionu.

Była to już niestety ostatnia wycieczka w ramach w/w programu. Wszystkim osobom, które brały udział i pomagały przy realizacji wszystkich czterech wyjazdów serdecznie dziękujemy.