W sobotę 14 grudnia w Hali Sportowej w Złotowie odbyła się IV Edycja Mikołajkowego Otwartego Turnieju Piłki Nożnej OLD BOYS o Puchar Wójta Gminy Lubawa. Do  sportowej rywalizacji przystąpiło 5 zespołów, które rozegrały ze sobą spotkania w systemie „każdy z każdym” 1x12 minut. Organizatorem zawodów było Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Lubawie.

Celem turnieju była popularyzacja piłki nożnej halowej w gminie, wyłonienie najlepszej drużyny OLD BOYS w piłce nożnej halowej oraz integracja mieszkańców.

WYNIKI:

1. OLD BOYS Zielkowo – Burza Tylice 1:8
  2. Rożental – Tuszewo 1:4
  3. Szczepankowo – OLD BOYS Zielkowo 6:1
  4. Burza Tylice – Rożental 3:0
  5. Tuszewo – Szczepankowo 5:0
  6. OLD BOYS Zielkowo – Rożental 2:5
  7. Burza Tylice – Tuszewo 2:5
  8. Szczepankowo – Rożental 3:1
  9. OLD BOYS Zielkowo – Tuszewo 1:3
  10. Burza Tylice – Szczepankowo 3:2

TABELA:

I Tuszewo 12 pkt. bramki 17:4

II Burza Tylice 9 pkt. bramki 16:8

III Szczepankowo 6 pkt. bramki 11:10

IV Rożental 3 pkt. bramki 7:12

V OLD BOYS Zielkowo 0 pkt. bramki 5:22

Najlepszy strzelec turnieju – Przemysław Grabowski (Burza Tylice) – 7 bramek

Najlepszy bramkarz turnieju – Grzegorz Józefowicz (Tuszewo)

Po przeprowadzeniu wszystkich gier nastąpiło podsumowanie zawodów. Kapitanowie drużyn otrzymali pamiątkowe puchary. Piłkarze drużyn z miejsc I – III dodatkowo medale. Najlepszy strzelec oraz bramkarz otrzymali pamiątkowe statuetki. Dekoracji dokonali Łukasz Berent – Przewodniczący GZ LZS w Lubawie, Dariusz Liberacki – Prezes Gminnego Szkolnego Związku Sportowego, Karol Kuczyński oraz Zbigniew Trzeszewski – Radni Gminy Lubawa.

Podczas trwania zawodów dla zawodników przygotowany był poczęstunek oraz ciepły posiłek.

Impreza została sfinansowana ze środków Gminy Lubawa w ramach realizacji  zadania publicznego pod tytułem: ZAPEWNIENIE AKTYWNEGO SPOSOBU SPĘDZENIA WOLNEGO CZASU MIESZKAŃCOM GMINY LUBAWA POPRZEZ POWIERZENIE ORGANIZACJI IMPREZ SPORTOWYCH.