UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

header1

header

  • XX EDYCJA OTWARTYCH MISTRZOSTW GMINY LUBAWA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY LUBAWA - II seria (Byszwałd, 03.12.2023 r.)

    XX EDYCJA OTWARTYCH MISTRZOSTW GMINY LUBAWA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY LUBAWA - II seria (Byszwałd, 03.12.2023 r.)

    W niedzielę 03 grudnia 2023 r. w Gminnej Hali Sportowej w Byszwałdzie odbyła się II seria gier XX Edycji Otwartych Mistrzostw Gminy Lubawa w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy Lubawa. Read More
  • 1

W niedzielę 16 lipca 2023 r. odbył się rajd rowerowy  „ROWEREM PRZEZ LASY NADLEŚNICTWA IŁAWA”  realizowany w ramach konkursu SPORTOWA NATURA 2023 organizowanego przez Lasy Państwowe.

Głównym organizatorem inicjatywy był zespół sportowy LZS JORDAN Kazanice, współorganizatorami Gmina Wiejska Lubawa, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stanisława Dziwisza w Kazanicach, Jednostka OSP Kazanice oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Kazanicach.

Celem realizacji projektu była rekreacja na świeżym powietrzu w otoczeniu terenów leśnych, aktywizacja grupy do konkretnych działań, pokazanie pięknej otaczającej nas przyrody, poznanie regionu, zintegrowanie dorosłych z młodzieżą/ dziećmi, atrakcyjne aktywne spędzenie wolnego czasu oraz nawiązanie więzi pomiędzy drużyną LZS JORDAN Kazanice a lokalną społecznością. Zdaniem organizatorów cel osiągnięty w 100%.

O godzinie 13:00 grupa około 100 osób wyruszyła w podróż z Kazanic przez Raczek do Małego Boru (Nadleśnictwa Papiernia) gdzie została przyjęta przez Leśniczego Gerarda Suleja (Nadleśnictwo Papiernia) oraz Leśniczego Krystiana Biazik (Nadleśnictwo Rydzewo), którzy wygłosili ciekawą lekcję o zachowaniu w lesie po czym wręczyli najmłodszym uczestnikom gadżety z Lasów Państwowych. W ręce Leśniczych trafiły szaliki klubowe LZS JORDAN Kazanice. Po krótkim odpoczynku uczestnicy ruszyli w dalszą podróż przez Dziarnówko, Koziankę, Ławice, Mały Bór, wpływ Iławki do Drwęcy, Raczek do Kazanic. Pokonana trasa liczyła prawie 22 km .

Po powrocie na teren przy Szkole Podstawowej im. Kardynała Stanisława Dziwisza na uczestników wyprawy czekali członkowie klubu, którzy przygotowali poczęstunek w postaci kiełbasy z grilla, ognisko oraz zimne napoje.

LZS JORDAN Kazanice serdecznie dziękuje współorganizatorom za pomoc oraz wszystkim obecnym rowerzystom za świetną atmosferę i mile spędzony czas w tak licznym gronie.

Ranking: Halowy Turniej Piłki Nożnej

  logo_UGL    logo_GOPS    radzi-gol    youtube