UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

header1

header

plenderu
  • WYNAJEM HAL SPORTOWYCH - ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z MOŻLIWOŚCI WYNAJMU

    WYNAJEM HAL SPORTOWYCH - ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z MOŻLIWOŚCI WYNAJMU

    Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Lubawie informuje, iż od dnia 01 października 2019 udostępnione zostaną dla wszystkich zainteresowanych hale sportowe w Rożentalu oraz Złotowie.Hale sportowe czynne będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 15:00 do 22:00 oraz soboty od 8:00 do 20:00. Read More
  • 1

 

W niedzielę 11 sierpnia w wieku 68 lat odszedł na wieczną służbę do Pana Benedykt Czarnecki. Odszedł człowiek niepowtarzalny i wyjątkowy , który całe swoje życie ofiarował ludziom.Pozostawił po sobie niezatarty ślad i puste miejsce. Chociaż smutek i żal wypełniły nasze serca, pozostała przede wszystkim wdzięczność za dar jego społecznego powołania, które realizował do końca swojego życia.Benedykt Czarnecki – organizator sportu i rekreacji, sędzia, radny Gminy Lubawa, sołtys sołectwa Omule, wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP w Lubawie, sekretarz Zarządu OSP Omule. Znany ze swojej życzliwości i dobrego serca, zawsze służący pomocą i dobrą radą.

Jako działacz sportowy i społeczny od ponad 50 lat związany był z terenem gminy Lubawa. W wieku 18-lat przyjął funkcję przewodniczącego Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie. Funkcję tę pełnił nieprzerwanie przez 49 lat. Był pomysłodawcą i współorganizatorem wielu imprez o zasięgu gminnym, powiatowym i regionalnym, imprez sportowych, turystycznych, rekreacyjnych i integracyjnych skierowany do mieszkańców w każdym wieku.

Przez 30 lat Benedykt Czarnecki był sołtysem wsi Omule oraz radnym Gminy Lubawa. Od 2012 roku pełnił funkcję przewodniczącego Powiatowego Stowarzyszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Iławie. Był także zastępcą przewodniczącego do spraw organizacyjnych Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w ostatnim czasie pełnił także funkcję przewodniczącego. Był również sekretarzem jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Omulu, jednocześnie zasiadał na stanowisku wiceprezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Lubawie.

Kiedy patrzymy wstecz na ponad 50-letnią działalność Benedykta Czarneckiego pośród nas, dostrzegamy, jak wielką wartość mają słowa: „Żyj tak, aby ślady Twoich stóp przetrwały Ciebie”. Ślady jego pracy na zawsze pozostaną w naszych sercach.
Niech spoczywa w pokoju.

---------------------------------------------

Różaniec codziennie  od poniedziałku do piątku  o godz. 18:00 w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej  w Prątnicy. Ceremonie pogrzebowe odbędą się w sobotę 17  sierpnia br. o godz. 8.30.

Ranking: A-klasa

Ranking: B-klasa

Ranking: C-klasa

Ranking: Halowy Turniej Piłki Nożnej

# Zespół MP PTS
1 AVISTA Łążyn I 15 41
2 LIDER Złotowo 15 40
3 AROnet Kazanice 15 34
4 Fijewo I 15 32
5 MAKRODACH Rumienica I 15 29

Ranking: III Liga Tenisa Stołowego

  logo_UGL    logo_GOPS    radzi-gol