W niedzielę 29 maja 2022 r. w Hali Sportowej w Rożentalu przeprowadzono eliminacje gminne 63 Edycji Masowego Wojewódzkiego Turnieju LZS w tenisie stołowym o PUCHAR RADIA OLSZTYN. Zawody przeprowadzono „systemem rosyjskim”.
Celem turnieju była popularyzacja tenisa stołowego w środowisku wiejskim, wprowadzenie masowej formy aktywności ruchowej, umożliwienie czynnego wypoczynku w czasie wolnym dla mieszkańców oraz wyłonienie reprezentantów Gminy Lubawa do eliminacji rejonowych.
Wyniki
Grupa I dziewczęta (rocznik 2009 i młodsze)
I Golder Kinga – Złotowo
II Kisicka Wiktoria – Sampława
III Sosnowska Maja – Sampława
IV Chorągiewska Ewelina – Złotowo
Grupa I chłopcy (rocznik 2009 i młodsi)
I Zakrzewski Ksawery – Prątnica
II Babski Jakub – Prątnica
III Wiśniewski Antoni – Sampława
IV Mówiński Nikodem – Sampława
Grupa II dziewczęta (rocznik 2008-2004)
I Golder Patrycja – Prątnica
II Rozwadowska Wiktoria – Prątnica
III Dzięgielewska Róża – Rumienica
IV Goniszewska Nina – Sampława
Grupa II chłopcy (rocznik 2008-2004)
I Bielicki Michał – Prątnica
II Truszczyński Błażej – Sampława
III Sendobry Kamil – Złotowo
IV Marszelewski Rafał – Prątnica
Grupa III kobiety (rocznik 2003-1987)
I Surdykowska Magda – Prątnica
II Pielenc Aleksandra – Sampława
III Żuralska Marianna – Prątnica
IV Żuralska Agnieszka – Prątnica
Grupa III mężczyźni (rocznik 2003-1987)
I Surdykowski Michał – Prątnica
II Golder Przemysław – Prątnica
III Żuralski Szymon – Rożental
IV Senkowski Łukasz – Złotowo
Grupa IV kobiet (rocznik 1986-1972)
I Mederska Elżbieta – Sampława
II Dąbrowska Monika – Prątnica
III Ziejewska Anna – Prątnica
IV Rozwadowska Agnieszka – Prątnica
Grupa IV mężczyzn (rocznik 1986-1972)
I Golder Tomasz – Prątnica
II Guzowski Andrzej – Prątnica
III Kopistecki Zbigniew – Prątnica
Grupa V kobiet (rocznik 1971-1957)
I Ewertowska Hanna – Sampława
II Ruczyńska Bogumiła – Sampława
Grupa V mężczyzn (rocznik 1971-1957)
I Zelma Jan – Prątnica
II Liberacki Dariusz – Prątnica
III Ewertowski Stanisław – Sampława
Grupa VI mężczyzn (1956 i starsi)
I Dreszler Henryk – Prątnica
II Raszkowski Tadeusz – Sampława
Klasyfikacja drużynowa
I Prątnica – 154 pkt.
II Sampława – 108 pkt.
III Złotowo – 26 pkt.
IV Rożental – 14 pkt.
V Rumienica – 10 pkt.
VI Wiśniewo – 4 pkt.
Zawodnicy z miejsc I – IV otrzymali pamiątkowe medale. Za klasyfikację drużynową przedstawiciele ekip puchary. Wręczenia nagród dokonał Łukasz Berent – Przewodniczący GZ LZS w Lubawie.
Zawodnicy z miejsc I – IV w poszczególnych kategoriach reprezentować będą Gminę Lubawa w dalszych fazach turnieju.
Impreza została sfinansowana ze środków Gminy Lubawa w ramach realizacji zadania publicznego pod tytułem: ZAPEWNIENIE AKTYWNEGO SPOSOBU SPĘDZENIA WOLNEGO CZASU MIESZKAŃCOM GMINY LUBAWA POPRZEZ POWIERZENIE ORGANIZACJI IMPREZ SPORTOWYCH.