header1

header

Nie był to najlepszy weekend dla drużyn z terenu Gminy Lubawa. Porażki doznali zawodnicy LIDERA Złotowo, remisem zakończyły się DERBY GMINY pomiędzy AVISTĄ a JORDANEM. Taki wynik z pewnością nie satysfakcjonuje żadnej ze stron.

A-klasa

Bez punktów z Frednowy wrócili zawodnicy LIDERA Złotowa, którzy podejmowali lidera tabeli GKS LZS II Wikielec i przegrali 3:0.

W 10 minucie gry gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Karol Kopaczewski. Podopieczni trenera Pawła Jurkiewicza za wszelką cenę próbowali doprowadzić do wyrównania ale w samej końcówce popełnili dwa błędy w defensywie i stracili kolejne dwie bramki. Autorami trafień Sylwester Kuciński oraz Marek Kopczewski.

Skład LIDERA Złotowo: Łukasz Szechlicki, Adrian Andrzejczak, Michał Andrzejczak (60’ Robert Kłosowski), Dariusz Kasprowicz (70’ Paweł Jurkiewicz), Dominik Kempkowski, Szymon Licznerski, Łukasz Mróz, Cezary Sadowski, Radosław Szulc, Ariel Zasuwa, Mateusz Żmijewski.

B-klasa

W sobotnie popołudnie w Łążynie rozegrane zostały DERBY GMINY LUBAWA pomiędzy AVISTĄ a JORDANEM Kazanice. Obydwie ekipy przystępowały do spotkania bez kluczowych zawodników. W Łążynie zabrakło m.in. Mariusza Kowalkowskiego oraz Rafała Rynkowskiego (obaj pauza za żółte kartki) natomiast w JORDANIE Tomasza Grzybowskiego (1 mecz pauzy za czerwoną kartkę) oraz Bartosza Modrzewskiego (kontuzja).

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 18 minucie wyszli na prowadzenie (trafienie Damiana Golder). Podopieczni trenera Mirosława Tomaszewskiego wyrównali niespełna 120 sekund później po strzale Marka Kamińskiego. Ten sam zawodnik w 39 minucie strzałem głową wyprowadził JORDAN na prowadzenie. Zawodnicy z Kazanic cieszyli się z prowadzenia 5 minut. Bramkę „do szatni” zdobył najlepszy strzelec AVISTY Marek Wierzbowski.

W drugiej połowie obydwie ekipy dążyły do strzelenia decydującego gola ale więcej bramek już nie było. Ostatecznie Derby zakończyły się remisem 2:2. Z wyniku z pewnością najbardziej zadowoleni są piłkarze WICHRU, którzy pokonali 5:3 OLIMPIĘ Kisielice i awansowali na drugą lokatę.

Do zakończenia rozgrywek pozostały jeszcze trzy kolejki ale już teraz znany jest Mistrz Ligi. W sezonie 2015/2016 zdecydowanie najlepszą drużyną jest ITR JEZIORAK Iława i to on wywalczył promocję do A-klasy.

Skład AVISTY Łążyn:
Jakub Lewalski, Patryk Borkowski, Damian Golder (46’ Mateusz Brzezicki), Bartosz Groszkowski, Karol Józefowicz (73’ Artur Zelma), Łukasz Junkier, Patryk Kempkowski, Miłosz Krajewski (64’ Krzysztof Marchelek), Łukasz Rubalewski, Mateusz Smuorek, Marek Wierzbowski (85’ Paweł Senkowski)

Skład JORDANU Kazanice
: Patryk Modrzewski, Dawid Cyrankowski, Dawid Gajewski, Przemysław Gerka, Mateusz Górski, Łukasz Graduszewski, Maciej Jurkiewicz, Marek Kamiński, Artur Modrzewski (67’ Kamil Okoniewicz), Krystian Opałka, Jakub Zakreta

C-klasa

W meczu na szczycie Gminnej Ligi C-klasy pewny zwycięstwo odnieśli zawodnicy ZUH ANDRZEJ Zadroga, którzy pokonali na wyjeździe PRĄTNICZANKĘ Prątnica i zasiedli na pozycji lidera tabeli.

Wyniki VIII serii gier:

LZS Łążek – LZS ORZEŁ Mortęgi 3:0 (walkower)

LZS PRĄTNICZANKA Prątnica – ZUH ANDRZEJ Zadroga 3:6 (bramki Mateusz Golder, Jakub Baczewski, Szymon Zelmański – Wojciech Reński (2), Paweł Pokojski (2), Przemysław Cichocki, Patryk Żurański

LZS TORPEDA Rożental – LZS CONSTRACT ORZEŁ Grabowo – mecz przełożony na 26 czerwca 2016

Ranking: Halowy Turniej Piłki Nożnej