AVISTA lazyn

(na zdjeciu zespół AVISTY Łążyn, który w najbliżej kolejce zmierzy się w Kisielicach z miejscową OLIMPIĄ, foto e-lubawa)

W sobotę i niedzielę czeka nas naprawdę kilka interesujących spotkań piłkarskich na szczeblu A, B i C-klasy. Najciekawiej zapowiada się mecz w Złotowie, gdzie miejscowy LIDER podejmie NOVOPLAST Mszanowo. Będzie to spotkanie o przysłowiowe 6 punktów. Poniżej rozpiska wszystkich konfrontacji.

A-klasa

Niezwykle ważne spotkanie czeka w sobotę zawodników LIDERA Złotowo. Po porażce w minionej kolejce z OSĄ Ząbrowo podopieczni trenera Pawła Jurkiewicza spadli w tabeli na XI pozycję. Tym razem do Złotowa zawita przedstawiciel Gminy Nowe Miasto Lubawskie NOVOPLAST Mszanowo.

B-klasa

Na właściwe tory wracają zawodnicy AVISTY Łążyn. Po remisie na inaugurację z MEWĄ Smykowo AVISTA pokonała zdecydowanie dwóch kolejnych rywali Szymbark oraz Jamielnik (odpowiednio 4:0 i 4:1). Tym razem poprzeczka wędruje zdecydowanie wyżej. Piłkarze z Gminy Lubawa w sobotę rywalizować będą z niepokonaną na wiosnę OLIMPIĄ Kisielice.

Po zeszło tygodniowej porażce z wspomnianą powyżej OLIMPIĄ o punkty w Smykowie z ISKRĄ Smykówko powalczą zawodnicy JORDANU Kazanice. „Biało-niebiescy” mimo porażki w dalszym ciągu utrzymują II lokatę w tabeli ale tuż za ich plecami, z odbytą już przymusową pauzą, plasuje się WICHER Gwiździny oraz AVISTA Łążyn. Podopieczni trenera Mirosława Tomaszewskiego zdają sobie sprawę, że kolejna strata punktów mocno skomplikuje ligową sytuację, dlatego też w pełni zmobilizowani podejdą do niedzielnego spotkania.

C-klasa

W Gminnej Lidze C-klasa najciekawiej powinno być w Kazanicach, gdzie II w tabeli ZUH ANDRZEJ Zadroga podejmie III TORPEDĘ Rożental.

Rozpiska spotkań:

14 maja, 16:00 – LZS LIDER Złotowo – LZS NOVOPLAST Mszanowo (A-klasa)

14 maja, 17:00 – MLKS OLIMPIA Kisielice – LZS AVISTA Łążyn (B-klasa)

15 maja, 12:00 – LZS CONSTRACT ORZEŁ Grabowo – LZS Łążek (C-klasa)

15 maja, 14:00 – GKS ISKRA Smykówko – LZS JORDAN Kazanice (B-klasa)

15 maja, 14:00 – LZS ORZEŁ Mortęgi – LZS PRĄTNICZANKA Prątnica (C-klasa)

15 maja, 14:30 – ZUH ANDRZEJ Zadroga – LZS TORPEDA Rożental (C-klasa)

Serdecznie zapraszamy.