header1

header

DSC 0092

(na zdjęciu JORDAN Kazanice przed spotkaniem z UKS ŻAK Jamielnik, foto Jolanta Kliniewska AROnet)

W poprzedniej serii gier A i B – klasy ekipy z Gminy Lubawa zdobyły razem siedem punktów. Tym razem było jeszcze lepiej. Zwycięstwa odnieśli solidarnie LIDER, AVISTA i JORDAN.

A-klasa

Czwarte zwycięstwo w czwartym meczu na wiosnę odnieśli zawodnicy LIDERA Złotowo. Skazywani na spadek po fatalnej rundzie jesiennej podopieczni trenera Pawła Jurkiewicza w rundzie rewanżowej odprawiają z kwitkiem kolejnych rywali. Tym razem bez punktów ze Złotowa wyjechali zawodnicy ORŁA Ulnowo.

Pierwszą bramkę w spotkaniu, już w 2 minucie gry, zdobył Michał Andrzejczak. Niespełna 20 minut później podwyższył Mateusz Żmijewski. Po zmianie stron kolejne trafienie dołożył Robert Kaczyński (61’). Po trzeciej bramce zawodnicy LIDERA Złotowo cofnęli się do obrony i oddali pole gry rywalom, którzy kilkukrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Łukasza Szechlickiego. Golkiper gospodarzy czyste konto zachowywał aż do 80 minuty gdy na plac gry wszedł Michał Tomczyk i w pierwszym kontakcie z piłką zdobył bramkę. Niespełna 120 sekund później za brutalny faul boisko opuścić musiał Adrian Andrzejczak. W 85 minucie sędzia spotkania wskazał „na wapno” dla gości. Pewnym egzekutorem jedenastki był Piotr Misiak. Do końca spotkania gracze ORŁA atakowali bramkę LIDERA ale bramka z rzutu karnego była ostatnią w niedzielne popołudnie i Złotowo dopisało kolejne zwycięstwo na konto.

Skład LIDERA Złotowo
: Łukasz Szechlicki, Adrian Andrzejczak, Michał Andrzejczak, Dawid Dąbrowski (70’ Dariusz Kasprowicz), Mateusz Erdman, Robert Kaczyński (75’ Ariel Zasuwa), Łukasz Licznerski, Łukasz Mróz, Cezary Sadowski, Radosław Szulc, Mateusz Żmijewski (35’ Dominik Kempkowski

B-klasa

W rundzie wiosennej bardzo dobrze wiedzie się również zawodnikom JORDANU Kazanice. W rozegranych do tej pory trzech spotkaniach nie stracili żadnej bramki i odprawili z kwitkiem kolejnego rywala. Tym razem „biało-niebiescy” pewnie pokonali UKS ŻAK Jamielnik 3:0. Strzelanie rozpoczął w 31 minucie strzałem głową Dawid Cyrankowski. Po zmianie stron po strzałach zza 16 metra Artura Modrzewskiego i Jakuba Zakrety JORDAN podwyższał wynik. Bramki wpadły odpowiednio w 51 i 63 minucie spotkania.

Trzy punkty dopisali również gracze AVISTY Łążyn, którzy pokonali na wyjeździe GKS LZS Szymbark 4:0. Bramki dla AVISTY strzelili Marek Wierzbowski (2), Damian Golder (1) oraz Patryk Kempkowski (1).