W weekend czas na kolejną dawkę piłkarskich emocji. Zawodnicy LIDERA Złotowo udają się w sobotę do Mszanowa na mecz z miejscowym NOVOPLASTEM. Z kolei B-klasowicze zagrają spotkania na własnych boiskach. AVISTA Łążyn w sobotę zmierzy się w Parku w Fijewie z OLIMPIĄ Kisielice, z kolei JORDAN Kazanice w niedzielę zagra u siebie z ISKRĄ Smykówko. Startuje również Gmina Liga Piłki Nożnej C-klasa. Szczegóły poniżej.

A-klasa

Sobotnie spotkanie NOVOPLASTU Mszanowo z LIDEREM Złotowo będzie meczem o przysłowiowe „6 punktów”. Obydwie drużyny niezbyt dobrze weszły w sezon i okupują dolne rejony tabeli.

Ostatni mecz pomiędzy obiema ekipami miał miejsce w sezonie 2013/2014 na poziomie B-klasy i zakończył się zwycięstwem podopiecznych trenera Pawła Jurkiewicza 2:0(bramki 75’ Ariel Zasuwa, 89’ Mateusz Żmijewski). Z pewnością zawodnicy, działacze i kibice liczą na powtórkę.

Pary VI kolejki A-klasy

KS GMINA Kozłowo – KS Mroczno (sobota, 14:30)

LZS OSA Ząbrowo – LKS Tyrowo (sobota, 16:00)

GKS OSSA Biskupiec – KS ZAMEK Kurzętnik (sobota, 16:30)

LZS NOVOPLAST Mszanowo – LZS LIDER Złotowo (sobota, 16:30)

GKS LZS II Wikielec – KS ISKRA Narzym (niedziela, 14:00)

UKS ORZEŁ Ulnowo – LKS PŁOMIEŃ Turznica (niedziela, 14:00)

B-klasa

Równie ciekawe i ważne dla układu tabeli spotkania rozegrają nasi przedstawiciele w B-klasie. Pierwsi na murawę wybiegną zawodnicy AVISTY Łążyn. Podopieczni Łukasza Rubalewskiego, po remisie z Jamielnikiem 2:2 w ubiegłym tygodniu zrobią z pewnością wszystko, żeby odnieść zwycięstwo. Nie będzie o to łatwo gdyż za rywala mają spadkowicza z A-klasy OLIMPIĘ Kisielice.

Bardzo dobre nastroje panują w Kazanicach. Po dwóch wyjazdowych zwycięstwach po 2:0 (z Jamielnikiem i Kisielicami) zawodnicy JORDANU zagrają u siebie z ISKRĄ Smykówko. W poprzednim sezonie w bezpośredniej rywalizacji obydwie ekipy odniosły po jedynym zwycięstwie. W Kazanicach górą byli zawodnicy ISKRY 3:1 (30’ Dawid Cyrankowski). Z kolei w Smykówku wygrał JORDAN 2:0 (35’, 72’ Marek Kamiński) .

Pary V kolejki B-klasy

LZS AVISTA Łążyn – MLKS OLIMPIA Kisielice (sobota, 16:00)

ITR JEZIORAK Iława – GKS LZS Szymbark (sobota, 16:00)

LZS JORDAN Kazanice – GKS ISKRA Smykówko (niedziela, 14:00)

KS WICHER Gwiździny – UKS ŻAK Jamielnik (niedziela, 14:00)

C-klasa

W niedzielę startuje kolejna edycja Gminnej Ligi Piłki Nożnej C-klasa. Do rozgrywek zgłosiło się sześć zespołów.

Pary I kolejki C-klasy

LZS Łążek – LZS TORPEDA Rożental (niedziela, 12:00 – boisko Sampława)

LZS CONSTRACT ORZEŁ Grabowo – LZS PRĄTNICZANKA Prątnica (niedziela, 14:00)

LZS ORZEŁ Mortęgi – ZUH ANDRZEJ Zadroga (niedziela, 14:30)

Oprócz spotkań ligowych zapraszamy na Mistrzostwa Gminy Lubawa w piłce nożnej OLD BOYS o Puchar Wójta Gminy Lubawa połączone z Piknikiem Rodzinnym. Impreza odbędzie się na boisku przy Zespole Szkół w Prątnicy w sobotę godzina 15:00. W turnieju udział wezmą cztery ekip – PRĄTNICA, MARTIN MEBLE, AC PAJACE oraz BYSZWAŁD.