15(na zdjęciu trójka szczęśliwców z wygranymi piłkami od Lechii Gdańsk)

W środę (22 lipca) na PGE Arena w Gdańsku odbył się sparing Lechii Gdańsk z drużyną Królewsko-Niebieskich, czyli Schalke 04 Gelsenkirchen. Wśród blisko ośmiotysięcznej publiczności znalazła się również młodzież wraz z opiekunami z Gminy Lubawa. Organizatorem wyjazdu było Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie.

Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 18:30, jednak już godzinę wcześniej włodarze Biało-Zielonych zorganizowali prezentację drużyny z licznymi atrakcjami. Wśród nagród były między innymi piłki z autografami zawodników, szaliki, koszulki oraz breloczki. Kilka z upominków trafiło w ręce naszej młodzieży.

Sam mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla gości. Jedynego gola w 44 minucie spotkania zdobył Leroy Sane.

Podczas podróży do Gdańska młodzież wraz z opiekunami zatrzymała się również w stałym punkcie tego typu wyjazdów MC Donaldzie.

Był to już drugi wyjazd organizowany przez Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie na mecz Lechii Gdańsk. Pierwszy miał miejsce rok wcześniej na spotkanie ligowe z Lechem Poznań. Mamy nadzieję, że powyższa inicjatywa będzie kontynuowana w przyszłości.

(pamiątkowe zdjęcie po spotkaniu)