P1070096 - Kopia(zdjęcie zespołu z Gminy Lubawa podczas półfinału turnieju - foto OSIR Rybno)

We wtorek (16 czerwca) na Orliku w Samborowie odbyła się I runda eliminacyjna Wojewódzkiego Turnieju LZS w piłce nożnej chłopców "Mała Piłkarska Kadra Czeka 2015" Rocznik 2002 i młodsi. W turnieju wystartowało sześć ekip.

W turnieju udział brali również przedstawiciele Gminy Lubawa. Trzon zespołu stanowili uczniowie SP Prątnica, którzy wsparci zostali kolegami z SP Tuszewo oraz SP Grabowo-Wałdyki.

Zawody wygrali reprezentanci gospodarzy SP Samborowo przed SP Prątnicą. Obydwie ekipy awansowały do półfinału imprezy.

Półfinał zawodów odbył się dwa dni później (18 czerwca) w Żabinach (Gmina Rybno). W zawodach udział wzięły cztery zespoły - SP Samborowo (Gmina Ostróda), SP Rybno, SP Prątnica (Gmina Lubawa) oraz Gmina Działdowo.

Wyniki turnieju:

1. Gmina Ostróda - SP Rybno 2:3
  2. SP Prątnica - Gmina Działdowo 1:1
  3. SP Rybno - Gmina Działdowo 2:3
  4. Gmina Ostróda - SP Prątnica 1:1
  5. SP Prątnica - SP Rybno 4:2
  6. Gmina Działdowo - Gmina Ostróda 1:2

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce - SP Prątnica - 5 pkt. - bramki 6:4

II miejsce - Gmina Ostróda - 4 pkt. - bramki 5:5

III miejsce - Gmina Działdowo - 4 pkt. - bramki 5:5

IV miejsce - SP Rybno - 3 pkt. - bramki 7:9

SP Prątnica (Gmina Lubawa) oraz SP Samborowo (Gmina Ostróda) awansowały do ścisłego finału, który odbędzie się 24 czerwca 2015 r. na boisku "Orlik" w Barczewie.

Skład zespołu z Gminy Lubawa podczas półfinału zawodów:

Zelmański Szymon, Liszewski Michał, Szczypski Paweł, Krajewski Juliusz, Kopistecki Wiktor, Mroczek Wiktor, Piekoszewski Dominik (wszyscy SP Prątnica), Rogoziński Dominik (SP Tuszewo), Dembkowski Tomasz, Kopański Tomasz (SP Grabowo-Wałdyki). Opiekunowie drużyny Liberacki Dariusz (SP Prątnica), Malinowski Karol (SP Tuszewo).