header1

header

W pierwszą niedzielę nowego roku (tj. 04.01.2015 r.) tenisiści stołowi zespołu LZS Lubawa udali się do Kętrzyna na mecz z tamtejszą ekipą UKS OLIMP Kętrzyn.

Spotkanie rozpoczęło się od pojedynku liderów obydwu ekip Jarosława Wikiry z Michałem Surdykowskim. Lepiej mecz rozpoczął tenisista LZS Lubawa, który po dwóch setach prowadził 2:0 (wygrana 13:11 oraz 11:9). Niestety kolejne dwie partie padły łupem zawodnika gospodarzy (11:7 oraz 11:6) i o ostatecznym zwycięstwie decydował piąty set. Zwycięsko wyszedł z niego Jarosław Wikira wygrywając 18:16.

Na szczęście tego dnia był to jedyny zawodnik OLIMPU, który zdobywał pkt. dla swojej ekipy. Pozostali zawodnicy (Jachimek Patrycja, Syhłowyj Dominika, Białoboki Dariusz oraz Pupel Szymon) musieli uznać wyższość zawodników LZS Lubawa i spotkanie zakończyło się pewną wygraną ekipy gości 14-4. Punkty dla LZS Lubawa zdobyli – Michał Surdykowski – 3,5 pkt., Żuralski Szymon – 3,5 pkt. Golder Tomasz – 3,5 pkt., Żarczyński Błażej – 2,5 pkt. oraz Penkala Kornel – 1 pkt.

Do zakończenia I rundy tenisistom LZS Lubawa pozostały jeszcze dwa spotkania. Najbliższe już w niedzielę (tj. 11.01.2015 r. początek godzina 11:00) w Hali Sportowej w Rożentalu. Rywalem ekipy LZS Lubawa będzie zespół MORLINY IV Ostróda. Tydzień później wyjazdowy mecz z MLEXER II Elbląg zakończy zmagania I rundy.