W dniu 21.04.2013 r. w Hali OCSIR w Ostródzie odbyły się rozgrywki Finałowe 54 Edycji Wojewódzkiego Turnieju LZS w tenisie stołowym o Puchar TVP Olsztyn. W zawodach wzięła również udział grupa 11 zawodników reprezentujących Gminę Lubawa. Najwyższe miejsce ze wszystkich reprezentantów Gminy Lubawa zajęła Natalia Wiśniewska - uczennica Zespołu Szkół w Prątnicy. Pozostali reprezentanci uplasowali się na dalszych miejscach, ale słowa uznania należą się wszystkich zawodnikom, gdyż udział w Finałach to już duże osiągnięcie.
Wyniki indywidualne we wszystkich kategoriach wiekowych:
Grupa 1 - dziewczęta (rocznik 2000 i młodsze)
1 Julia Cierniewska (Mrągowo)
2 Joanna Łuszczyńska (Olecko)
3 Natalia Wiśniewska (Gmina Lubawa)
5-6 Marianna Żuralska (Gmina Lubawa)
Grupa 1 chłopcy (rocznik 2000 i młodsi)
1 Kacper Petaś (Ostróda)
2 Jakub Kurhan (Kalinowo)
3 Jędrzej Żebrowski (Ostróda)
Grupa 2 - dziewczęta (rocznik 1999-98)
1 Paulina Żukowska (Kalinowo)
2 Marika Kondracka (Kalinowo)
3 Alicja Duchna (Nidzica)
5-6 Joanna Dembkowska (Gmina Lubawa)
Grupa 2 - chłopcy (rocznik 1999-98)
1 Jacek Barbachowski (Dywity)
2 Bartosz Kraszyński (Ostróda)
3 Karol Ziemkowski (Działdowo)
Grupa 3 - dziewczęta ( rocznik 1997-95 )
1 Aleksandra Trochim (Giżycko)
2 Joanna Lewko (Budry)
3 Żaneta Narewska (Biała Piska)
Grupa 3 chłopcy (rocznik 1997-95)
1 Piotr Ferenc (Giżycko)
2 Jacek Świtalski (Elbląg)
3 Piotr Bobrowski (Kętrzyn)
7-8 Bartłomiej Górski (Gmina Lubawa)
Grupa 4 - kobiety (rocznik 1994-1973)
1 Agata Dziwosz (Elbląg)
2 Klaudia Jakóbowska (Nidzica)
3 Natalia Pruchniewska (Ostróda)
Grupa 4 mężczyźni (1994 -1973)
1 Jarosław Wikira (Kętrzyn)
2 Łukasz Delegacz (Olecko)
3 Paweł Zieliński (Pisz)
5-6 Michał Surdykowski (Gmina Lubawa)
Grupa 5 - kobiety (rocznik 1972-1958)
1 Alicja Niedźwiecka (Orneta)
2 Małgorzata Wawrowska (Ostróda)
3 Krystyna Szczypska (Iława)
13-16 Danuta Curzydło (Gmina Lubawa)
Hanna Ewertowska (Gmina Lubawa)
Bogumiła Ruczyńska (Gmina Lubawa)
Grupa 5 - mężczyźni (1972-1958)
1 Witold Kosewski (Dąbrówno)
2 Grzegorz Gumiński (Morąg)
3 Tomasz Libura (Elbląg)
7-8 Wojciech Łątkowski (Gmina Lubawa)
Grupa 6 - kobiety (rocznik 1957 i starsze)
1 Krystyna Anusz (Nidzica)
2 Helena Wnuk (Ostróda)
3 Irena Lipka (Ostróda)
7-8 Bernadeta Rafińska (Gmina Lubawa)
Grupa 6 mężczyźni (rocznik 1957 i starsi)
1 Janusz Łososiński (Giżycko)
2 Czesław Nowicki (Ostróda)
3 Janusz Jurczyk (Giżycko)
7-8 Henryk Dreszler (Gmina Lubawa)
Klasyfikacja drużynowa
1 miejsce - Ostróda 89 pkt.
2 miejsce - Gizycko 41,5 pkt.
3 miejsce - Kalinowo - 36,5 pkt.
4 miejsce - Elbląg - 28,5 pkt.
5 miejsce - Olecko - 24,5 pkt.
6 miejsce - Nidzica - 22 pkt.
7 miejsce - Kętrzyn - 21,5 pkt.
8 miejsce - Gmina Lubawa - 20,5 pkt.
9 miejsce - Biała Piska - 19 pkt.
10 miejsce - Dywity - 17,5 pkt.
W zawodach finałowych udział wzięli reprezentanci 29 gmin województwa warmińsko-mazurskiego.
Wręczenia medali za miejsca I-III indywidualnie oraz pucharów za miejsca I-VI drużynowo dokonali: Jarosław Kowalski - dyrektor TVP Olsztyn, Tomasz Krzeszewski trener reprezentacji Polski tenisistów stołowych, Tadeusz Czyczel - prezes klubu Condohotels Morliny i wiceprezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego, Benedykt Czarnecki - V-ce przewodniczący WMZ LZS w Olsztynie oraz Marek Jaczun - sekretarz WMZ LZS w Olsztynie.