Herb Gmina Lubawa                      Logo LZS RGB

Dwie z trzech drużyn reprezentujących Gminę Lubawa w rozgrywkach prowadzonych przez WMZPN rozegra swoje spotkania w roli gospodarza w najbliższy weekend (30 kwiecień – 01 maj).

A-klasa

Świetnie w rundzie wiosennej A-klasy radzą sobie piłkarze LIDERA Złotowo. Podopieczni trenera Pawła Jurkiewicza mają na koncie trzy zwycięstwa z rzędu (wygrane z ISKRĄ Narzym 4:0, z GMINĄ Kozłowem 2:1 oraz OSSĄ Biskupiec 5:2) i pną się w ligowej tabeli.

Kolejnym rywalem LIDERA będzie dobrze znana ekipa UKS ORZEŁ Ulnowo, która podobnie jak zawodnicy Złotowa jest beniaminkiem A-klasy. W spotkaniu rundy jesiennej górą byli zawodnicy ORŁA, którzy na własnym boisku pokonali LIDERA 5:1 (honorową bramkę zdobył Robert Kaczyński).

B-klasa

Równie dobrze w rundę wiosenną weszli zawodnicy JORDANU Kazanice, którzy w dwóch do tej pory rozegranych spotkaniach nie stracili jeszcze bramki (zwycięstwa z MEWĄ Smykowo 7:0 oraz GKS LZS Szymbark 1:0). Tym razem rywalem „biało-niebieskich” będzie drużyna UKS ŻAK Jamielnik. W Jamielniku górą był JORDAN, który wygrał 2:0 (bramki strzelili Krystian Opałka oraz Łukasz Graduszewski).

Szansę na rehabilitację za remis z MEWĄ Smykowo 1:1 będą mieli zawodnicy AVISTY Łążyn, którzy na wyjeździe podejmować będą GKS LZS Szymbark. W rundzie jesiennej górą byli zawodnicy AVISTY (zwycięstwo 4:1, bramki Marek Wierzbowski – 2, Łukasz Junkier, Damian Golder).

Rozpiska spotkań:

30 kwietnia, 16:00 – JORDAN Kazanice – UKS ŻAK Jamielnik