W niedzielę (17 kwietnia) w Hali OSIR w Ornecie odbył się Finał Wojewódzki Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar TVP  3 Olsztyn 2016.

Zawodnicy rywalizowali w VI kategoriach wiekowych oddzielnie dla kobiet i mężczyzn.

Gminę Lubawa na tym szczeblu rozgrywek reprezentowało 18 zawodników. Najlepiej w ścisłym finale spisała się Patrycja Golder, która w grupie I dziewcząt (rocznik 2003 i młodsze) zajęła III miejsce. Tuż za podium uplasował się Szymon Zelmański (grupa II chłopców – rocznik 2002-2001) oraz Tomasz Golder (grupa IV mężczyzn – rocznik 1997-1976)

W zawodach, z terenu Gminy Lubawa, udział brali również: Marlena Bedra (gr. I), Filip Dzięgielewski (gr. I), Eryk Kamiński (gr. I), Sylwia Żuralska (gr. II), Małgorzata Rykaczewska (gr. II), Natalia Wiśniewska (gr. III), Marianna Żuralska (gr. III), Kacper Projs (gr. III), Kacper Jankowski (gr. III), Barbara Dejna (gr. V), Ewa Sosińska (gr. V), Hanna Ewertowska (gr. V), Bernadeta Rafińska (gr. VI), Bogumiła Ruczyńska (gr. VI) oraz Henryk Dreszler (gr. VI).

W klasyfikacji zespołowej Gmina Lubawa zajęła wysokie VI miejsce (23,5 pkt.) Najlepsi okazali się przedstawiciele Działdowa (72 pkt.) przed Ostródą (53,5 pkt.) oraz Kalinowem (38,5 pkt.). Łącznie w zawodach udział brali przedstawiciele 37 gmin z terenu woj. warmińsko-mazurskiego.