W piątek 21 grudnia 2018 w Sali Sesyjnej Urzędu Gminy w Lubawie odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów Gminnego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Lubawie. Głównym punktem obrad był wybór nowej Rady oraz Komisji Rewizyjnej oraz zmiany w statucie Stowarzyszenia.
Delegaci wybrani na zebraniach w kołach LZS obradowali według przyjętego porządku obrad.
Zebranie otworzył Benedykt Czarnecki – Przewodniczący GZ LZS w Lubawie, który przywitał przybyłych delegatów, sportowców, przewodniczących kół LZS i gości – Mariana Licznerskiego – Z-ca Wójta Gminy Lubawa, Dariusza Liberackiego – Prezesa Gminnego Szkolnego Związku Sportowego, Justynę Kwiatkowską – Dyrektor SP Złotowo, Kamila Gorczycę – Prezesa Klubu Sportowego CONSTRACT, Mariana Żuchowskiego – Elektroniczny Serwis informacyjny oraz poinformował iż złożył na ręce Rady wniosek o rezygnacji z funkcji Przewodniczącego, który został zaakceptowany.
Następnie przystąpiono do wyboru prezydium oraz Komisji. Przewodniczącym zebrania delegaci wybrali jednogłośnie Jana Laskowskiego, protokolantem Rafała Laskowskiego. W komisjach pracowali:
Komisja Mandatowa:
1. Zieliński Piotr – Przewodniczący Komisji
2. Berent Łukasz – Z-ca Przewodniczącego
3. Golder Tomasz – Członek Komisji
Komisja Uchwał i Wniosków:
1. Balewski Edward – Przewodniczący Komisji
2. Licznerski Marcin – Z-ca Przewodniczącego
3. Tomaszewski Mirosław – Członek Komisji
Komisja Wyborczo-Skrutacyjna:
1. Zelma Artur – Przewodniczący
2. Pietrzak Rafał – Z-ca Przewodniczącego
3. Rubalewski Łukasz – Członek Komisji
Po wyborze prezydium Zebrania oraz składów Komisji wręczono odznaki i wyróżnienia.
Podziękowania za współpracę
- Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie LZS
- Ewertowski Tomasz – Wójt Gminy Lubawa
- Kwiatkowska Justyna – SP Złotowo
- Józefowicz Marek – SP Rożental
- Liberacki Dariusz – Gminny Szkolny Związek Sportowy
- KS CONSTRACT
- Marian Żuchowski – e-lubawa
- Głos Lubawski
- Telewizja Lubawa
Brązowa Odznaka LZS
- Gajewski Radosław – LZS Fijewo
- Karczewski Daniel – LZS Fijewo
- Łużyński Szymon – LZS Fijewo
- Okuniewski Janusz – LZS HURAGAN Byszwałd
- Wyżlic Wojciech – LZS DRWĘCA Zielkowo
Srebrna Odznaka LZS
- Banacki Wojciech – LZS Sampława
- Jurkiewicz Wojciech – LZS Sampława
- Lewalski Jakub – LZS AVISTA Łążyn
- Liszewski Mariusz – LZS HURAGAN Byszwałd
- Modrzewski Artur – LZS JORDAN Kazanice
Złota Odznaka LZS
- Grosanc Andrzej – LZS ORZEŁ Mortęgi
- Kaczyński Robert – LZS LIDER Złotowo
- Kryżba Paweł – LZS MAKRODACH Rumienica
- Mężydło Wojciech – LZS HURAGAN Byszwałd
- Pietrzak Rafał – LZS DRWĘCA Zielkowo
Sportowcy Roku 2018
- Karczewski Daniel – piłka nożna – LZS Fijewo
- Łużyński Szymon – piłka nożna – LZS Fijewo
- Kempkowski Patryk – piłka nożna – LZS AVISTA Łążyn
- Drzewiński Sebastian – piłka nożna – LZS PRATNICZANKA Prątnica
- Kempkowski Dominik – piłka nożna – LZS LIDER Złotowo
- Wyżlic Wojciech – piłka nożna – LZS DRWĘCA Zielkowo
- Modrzewski Artur – piłka nożna – LZS JORDAN Kazanice
- Okuniewski Janusz – piłka nożna – LZS HURAGAN Byszwałd
- Chorzelewski Cezary – piłka nożna – LZS MAKRODACH Rumienica
- Banacki Wojciech – piłka nożna – LZS Sampława
- Aleksandrowicz Jakub – piłka nożna – LZS ORZEŁ Grabowo
- Guzowski Andrzej – tenis stołowy – LZS Lubawa
Trenerzy Roku 2018
- Rubalewski Łukasz – LZS AVISTA Łążyn
- Licznerski Marcin – LZS LIDER Złotowo
- Modrzewski Krzysztof – LZS Fijewo
- Górski Bartłomiej – LZS JORDAN Kazanice
- Szulc Marcin – LZS JORDAN Kazanice
- Golder Tomasz – LZS Lubawa
Podziękowanie za działalność
- Liszewski Jarosław – LZS HURAGAN Byszwałd
- Wyżlic Wojciech – LZS DRWĘCA Zielkowo
- Drzewiński Sebastian – LZS PRĄTNICZANKA Prątnica
- Kryżba Paweł – LZS MAKRODACH Rumienica
- Banacki Wojciech – LZS Sampława
W kolejnym punkcie delegaci przyjęli uchwałę w sprawie zmian w statucie oraz wysłuchali sprawozdania z działalności Stowarzyszenia za okres od 02 czerwca 2017 do 21 grudnia 2018, które przedstawił Łukasz Berent.
Sprawozdanie Komisji rewizyjnej za okres sprawozdawczy przedstawił Edward Balewski – sekretarz Komisji Rewizyjnej, który w ostatnim punkcie wnioskował o udzielenie absolutorium ustępującej Radzie. Wniosek został zaakceptowany jednogłośnie.
Następnie wybrano nowe władze Stowarzyszenia:
Rada GZ LZS w Lubawie
1. Berent Łukasz – Przewodniczący
2. Czarnecki Benedykt – Z-ca Przewodniczącego
3. Deka Marian – Z-ca Przewodniczącego
4. Zieliński Piotr – Skarbnik
5. Laskowski Rafał – Sekretarz
6. Bielicki Marcin – Członek Zarządu
7. Golder Tomasz – Członek Zarządu
8. Kuczyński Karol – Członek Rady
9. Zieliński Łukasz – Członek Rady
10. Górski Waldemar – Członek Rady
11. Deka Teresa – Członek Rady
12. Licznerski Marcin – Członek Rady
13. Banacki Wojciech – Członek Rady
14. Wyżlic Wojciech – Członek Rady
15. Śliwiński Szymon – Członek Rady
16. Liszewski Mariusz – Członek Rady
17. Rudnicki Karol – Członek Rady
Komisja Rewizyjna GZ LZS w Lubawie:
1. Laskowski Jan – Przewodniczący
2. Balewski Edward – Z-ca Przewodniczącego
3. Tomaszewski Mirosław –Sekretarz
4. Krajewski Mariusz – Członek Komisji
5. Karczewski Piotr – Członek Komisji
Po ukonstytuowaniu się Rady i Komisji Rewizyjnej głos zabrał Łukasz Berent – nowo wybrany Przewodniczący GZ LZS w Lubawie, który podziękował za zaufanie i wybór po czym złożył życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok.
Następnie Jan Laskowski zakończył obrady i zaprosił obecnych na spotkanie opłatkowe członków Stowarzyszenia.