Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Lubawa (Rożental, 25.02.2024 r.) - ZMIANA TERMINU !!!

W niedzielę 25.02.2024 r. start 14:00 w Hali Sportowej w Rożentalu odbędzie się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Lubawa. Zawody rozegrane zostaną w V kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn. Organizatorem turnieju jest Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie. Read More

Herb Gmina Lubawa             Logo GZ LZS

W niedzielę (27.08.2017) na terenie przy Zespole Szkół w Prątnicy odbył się Gminny Festyn Sportowy połączony z Turniejem Piłki Nożnej dla Dzieci na zakończenie wakacji. W sportowej rywalizacji udział wzięły dzieci z 9 sołectw z terenu Gminy Lubawa. Konkurencję główną – TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ – wygrało sołectwo Grabowo przed Wałdykami oraz Zielkowem. W konkurencji dodatkowej – TRENINGU CELNOŚCI – najlepsza okazała się reprezentacja Prątnicy przed Rumienicą i Grabowem.

Głównym Organizatorem inicjatywy było Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie, współorganizatorami Gmina Wiejska Lubawa, Rada Sołecka w Prątnicy, Zespół Szkół w Prątnicy, Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Prątnicy oraz Stowarzyszenie Ośrodek Rozwoju Inicjatyw Lokalnych.

WYNIKI – TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

I Prątnica – 56 pkt.
II Rumienica – 55 pkt.
III Grabowo – 51 pkt.
IV Szczepankowo – 46 pkt.
V Zielkowo – 42 pkt.
VI Gutowo – 41 pkt.
VII Omule – 29 pkt.
VIII Łążyn – 27 pkt.
IX Wałdyki – 22 pkt.

Kapitanowie drużyn z miejsc I – IX za Turniej Piłki Nożnej otrzymali pamiątkowe puchary, zawodnicy wszystkich ekip medale, najlepszy strzelec oraz bramkarz statuetki. W konkurencji dodatkowej Trening Celności zawodnicy z miejsc I – III otrzymali medale. Wręczenia nagród dokonali Tomasz Ewertowski – Wójt Gminy Lubawa, Benedykt Czarnecki – Przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS w Lubawie, Jan Kowalkowski – Radny Gminy Lubawa, Dariusz Liberacki – Dyrektor SP Prątnica, Karolina Czyżewska – Prezes SORIL oraz Joanna Krajewska, Ewelina  Jarząbek oraz Zbigniew Trzeszewski – Sołtysi Gminy Lubawa.

W trakcie trwania zawodów wydawany był posiłek z grilla dla wszystkich uczestników przygotowany przez członków Rady Sołeckiej w Prątnicy oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Prątnicy.

Gminne Zrzeszenie LZS w Lubawie serdecznie dziękuję wszystkim osobom, dzięki którym możliwe było zorganizowane Festynu.

Impreza została sfinansowana ze środków Gminy Lubawa w ramach realizacji  zadania publicznego pod tytułem: WSPIERANIE I UPOWSZECHNIANIE KULTURY FIZYCZNEJ - ZAPEWNIENIE AKTYWNEGO SPOSOBU SPĘDZENIA WOLNEGO CZASU MIESZKAŃCOM GMINY LUBAWA POPRZEZ POWIERZENIE ORGANIZACJI IMPREZ SPORTOWYCH